Composición da Corporación Municipal de Culleredo

 

CORPORACIÓN - PLENO

Réxime de sesións: periocidade mensual, o derradeiro xoves de cada mes ás 13:30 horas. No suposto de que o día prefixado coincida con festivo ou inhábil, celebrarase a sesión co mesmo carácter de ordinaria o día hábil inmediatamente posterior á mesma hora.

 

PARTIDO SOCIALISTA (PSdeG-PSOE)

D. José Ramón Rioboo Castro

Dna. María Guadalupe Pombo Carril

D. Diego Antonio Taibo Monelos

Dna. Marta María Figueroa Fuentes

D. Juan Carlos Iglesias Lovelle

Dna. Marta María Iglesias Becerra

D. Miguel Suárez García

Dna. Yessica Méndez Sánchez

D. Mario Alfonso Iglesias Gómez

Dna. Maria Penélope López Díaz

D. Carlos Enrique Liñares Gestal

Dna. Susana Amor Fernández

 

PARTIDO POPULAR (PP)

Dna. Izaskun García Gorostizu

D. Alfonso Rico Verea

D. Antón Prieto García

 

ALTERNATIVA DOS VECIÑOS (AV)

Dna. María Alicia Ferreiro Varela

D. Eduardo José Mourelle Botana

Dna. Sandra María Marzoa García

 

BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

D. Enrique Antonio Chouciño Garrido

Dna. María Beatriz Pérez Mosquera

D. Gonzalo Méndez Mosquera

 

GRUPOS POLÍTICOS

Réxime de sesións: ordinaria o venres anterior á celebración do Pleno ordinario, ás 13:30 horas, salvo naqueles casos en que coincida con festivo, que será o día anterior á mesma hora.

 

GRUPO POLÍTICO MUNICIPAL DO PSdeG-PSOE

Voceiro: D. Diego Antonio Taibo Monelos

GRUPO POLÍTICO MUNICIPAL POPULAR

Voceiro: Dna. Izaskun García Gorostizu

GRUPO POLÍTICO MUNICIPAL DA ALTERNATIVA DOS VECIÑOS

Voceiro: Dna. María Alicia Ferreiro Varela

GRUPO POLÍTICO MUNICIPAL DO BLOQUE NACIONALISTA GALEGO

Voceiro: D. Enrique Antón Chouciño Garrido

 

XUNTA DE GOBERNO LOCAL

Réxime de sesións: periocidade semanal, os luns ás 13:30 horas. No suposto de que o día prefixado coincida con festivo ou inhábil, celebrarase a sesión co mesmo carácter de ordinaria o día hábil inmediatamente anterior á mesma hora.

D. José Ramón Rioboo Castro

Dna. María Guadalupe Pombo Carril

D. Diego Antonio Taibo Monelos

Dna. Marta María Figueroa Fuentes

D. Juan Carlos Iglesias Lovelle

Dna. Marta María Iglesias Becerra

D. Carlos Enrique Liñares Gestal

Dna. Yessica Méndez Sánchez


 

COMISIÓNS INFORMATIVAS

COMISIÓN INFORMATIVA DE URBANISMO, MEDIOAMBIENTE, OBRAS, SERVIZOS, SEGURIDADE CIDADÁ E PERSOAL

Réxime de sesións: periocidade mensual, o penúltimo xoves de cada mes ás 13:00 horas. No suposto de que o día prefixado fose festivo ou inhábil, celebrarase a sesión como mesmo carácter de ordinaria o día hábil inmediatamente anterior a mesma hora.

Composición:

4 representantes do Grupo municipal do PSdeG-PSOE

José Ramón Rioboo Castro

Diego Antonio Taibo Monelos

Marta María Figueroa Fuentes

Carlos Enrique Liñares Gestal

Suplentes:

Marta María Iglesias Becerra

María Guadalupe Pombo Carril


 

1 representante do Grupo municipal do Partido Popular

Izaskun García Gorostizu

Suplente:

Antón Prieto García


 

1 representante do Grupo municipal da Alternativa dos Veciños

Sandra María Marzoa García

Suplentes:

María Alicia Ferreiro Varela

Eduardo José Mourelle Botana


 

1 representante do Grupo municipal do Bloque Nacionalista Galego

María Beatriz Pérez Mosquera

Suplente:

Enrique Antón Chouciño Garrido

 

COMISIÓN INFORMATIVA DE POLÍTICA SOCIAL, MOCIDADE, PROMOCIÓN DO DEPORTE, DESENVOLVEMENTO LOCAL, CULTURA, FESTAS E TURISMO

Réxime de sesións: periocidade mensual, o penúltimo xoves de cada mes ás 13:30 horas. No suposto de que o día prefixado fose festivo ou inhábil, celebrarase a sesión como mesmo carácter de ordinaria o día hábil inmediatamente anterior a mesma hora.

Composición:

4 representantes do Grupo municipal do PSdeG-PSOE

María Guadalupe Pombo Carril (Presidenta)

Juan Carlos Iglesias Lovelle

Miguel Suárez García

María Penélope López Díaz

Suplentes:

Mario Alfonso Iglesias Gómez

Susana Amor Fernández

 

1 representante do Grupo municipal do Partido Popular

Alfonso Rico Verea

Suplente:

Izaskun García Gorostizu

 

1 representante do Grupo municipal da Alternativa dos Veciños

Eduardo José Mourelle Botana

Suplentes:

María Alicia Ferreiro Varela

Sandra María Marzoa García

 

1 representante do Grupo municipal do Bloque Nacionalista Galego

Gonzalo Méndez Mosquera

Suplente:

María Beatriz Pérez Mosquera

 

COMISIÓN INFORMATIVA DE FACENDA, PATRIMONIO, ADMINISTRACIÓN ELÉCTRONICA, PARTICIPACIÓN CIDADÁ, EDUCACIÓN E MEDIO RURAL

Réxime de sesións: periocidade mensual, o penúltimo xoves de cada mes ás 14:00 horas. No suposto de que o día prefixado fose festivo ou inhábil, celebrarase a sesión como mesmo carácter de ordinaria o día hábil inmediatamente anterior a mesma hora.

Composición:

4 representantes do Grupo municipal do PSdeG-PSOE

Marta María Iglesias Becerra (Presidenta)

Yessica Méndez Sánchez

Susana Amor Fernández

Mario Alfonso Iglesias Gómez

Suplentes:

María Guadalupe Pombo Carril

Diego Antonio Taibo Monelos

 

1 representante do Grupo municipal do Partido Popular

Antón Prieto García

Suplente:

Alfonso Rico Verea

 

1 representante do Grupo municipal da Alternativa dos Veciños

María Alicia Ferreiro Varela

Suplentes:

Eduardo José Mourelle Botana

Sandra María Marzoa García

 

1 representante do Grupo municipal do Bloque Nacionalista Galego

Enrique Antón Chouciño Garrido

Suplente:

María Beatriz Pérez Mosquera


 

COMISIÓNS ESPECIAIS

COMISIÓN ESPECIAL DE CONTAS

Réxime de sesións: reunirase cando sexa convocada pola Presidencia para dictamina-la conta xeral de cada exercizo.

Composición:

4 representantes do Grupo municipal do PSdeG-PSOE

José Ramón Rioboo Castro (Presidente)

Marta María Iglesias Becerra

Diego Antonio Taibo Monelos

Juan Carlos Iglesias Lovelle

Suplentes:

María Guadalupe Pombo Carril

Marta María FIgueroa Fuentes

 

1 representante do Grupo municipal do Partido Popular

Alfonso Rico Verea

Suplente:

Izaskun García Gorostizu

 

1 representante do Grupo municipal da Alternativa dos Veciños

María Alicia Ferreiro Varela

Suplente:

Eduardo José Mourelle Botana

 

1 representante do Grupo municipal do Bloque Nacionalista Galego

Enrique Antón Chouciño Garrido

Suplente:

María Beatriz Pérez Mosquera

 

MESA XERAL DE CONTRATACIÓN

Composición:

 

Titulares

Suplentes

Presidente

Roberto Babío Fernández

Xefe de servizo de economía e facenda

Francisco Javier Varela Tejedor

Xefe de gabinete técnico

Vocais

Pilar María Pastor Novo

Secretaria xeral

Persoa que desempeñe a secretaría xeral

Vanesa García Barreiro

Interventora xeral

Persoa que desempeñe a intervención xeral

Francisco Javier Varela Tejedor

Xefe de gabinete técnico

Karina Paula Díaz Arluna

Técnica de recursos humanos

Manuel Vicente González González

Xefe de sección de obras públicas e servizos

Secretaria

María de Carmen Martínez Mosquera

Xefa de negociado de contratación e asuntos xerais

María Luz Pedreira González

Técnica de administración


 

OUTROS ÓRGANOS COLEXIADOS

 

XUNTA LOCAL DE SEGURIDADE

Don José Ramón Rioboo Castro, Alcalde-presidente.

Dona Marta María Figueroa Fuentes, terceira tenente de Alcalde, concelleira delegada da área de seguridade cidadá e persoal.



COMISIÓN PARITARIA DE INTERPRETACIÓN, SEGUIMENTO DO ACORDO REGULADOR DO PERSOAL FUNCIONARIO E DO CONVENIO DO PERSOAL LABORAL

Don José Ramón Rioboo Castro, Alcalde-presidente.

Dona Marta María Figueroa Fuentes, terceira tenente de Alcalde, concelleira delegada da área de seguridade cidadá e persoal.

Un/Unha concelleiro/a do grupo político municipal do Partido Popular.

Un/Unha concelleiro/a do grupo político municipal do Bloque Nacionalista Galego.

Un/Unha concelleiro/a do grupo político municipal da Alternativa dos Veciños.

Suplentes:

Dona María Guadalupe Pombo Carril, primeira tenente de alcalde, concelleira delegada da área de política social, mocidade e promoción do deporte.

Don Diego Antonio Taibo Monelos, segundo tenente de alcalde, concelleiro delegado da área de urbanismo.

 

CONSELLOS ESCOLARES E MESAS DE ESCOLARIZACIÓN

Dona Yessica Méndez Sánchez, sétima tenente de alcalde, concelleira delegada da área de participación cidadá, educación e medio rural.

Suplente:

Dona María Guadalupe Pombo Carril, primeira tenente de alcalde, concelleira delegada da área de política social, mocidade e promoción do deporte.

 

ASOCIACIÓN DE DESENVOLVEMENTO RURAL “MARIÑAS-BETANZOS”

Don José Ramón Rioboo Castro, Alcalde-presidente.

Suplente:

Dona Yessica Méndez Sánchez, sétima tenente de alcalde, concelleira delegada da área de participación cidadá, educación e medio rural.

 

GRUPO DE ACCIÓN LOCAL DO SECTOR PESQUEIRO “ GOLFO ÁRTABRO SUR”

Don José Ramón Rioboo Castro, Alcalde-presidente.

Suplente:

Dona Yessica Méndez Sánchez, sétima tenente de alcalde, concelleira delegada da área de participación cidadá, educación e medio rural.

 

CONSORCIO AS MARIÑAS

Don José Ramón Rioboo Castro, Alcalde-presidente.

Suplente:

Dona María Guadalupe Pombo Carril, primeira tenente de alcalde, concelleira delegada da área de política social, mocidade e promoción do deporte.

 

FONDO GALEGO DE COOPERACIÓN E SOLIDARIDADE

Dona María Guadalupe Pombo Carril, primeira tenente de alcalde, concelleira delegada da área de política social, mocidade e promoción do deporte.

 

COMISIÓN DE BAREMACIÓN INTERCENTROS DO CONCELLO (GALIÑAS AZUIS)

Dona Yessica Méndez Sánchez, sétima tenente de alcalde, concelleira delegada da área de participación cidadá, educación e medio rural.

Suplente:

Dona María Guadalupe Pombo Carril, primeira tenente de alcalde, concelleira delegada da área de política social, mocidade e promoción do deporte.

 

CONSELLO ESCOLAR AS GALIÑAS AZUIS

Dona Yessica Méndez Sánchez, sétima tenente de alcalde, concelleira delegada da área de participación cidadá, educación e medio rural.

Suplente:

Dona María Guadalupe Pombo Carril, primeira tenente de alcalde, concelleira delegada da área de política social, mocidade e promoción do deporte.



CONSORCIO GALEGO DE SERVIZOS DE IGUALDADE E BENESTAR

Don José Ramón Rioboo Castro, Alcalde-presidente.

 

MESA LOCAL DE COMERCIO

Presidente: Don Juan Carlos Iglesias Lovelle, concelleiro delegado de desenvolvemento local, cultura, festas e turismo.

Secretaria: Dona Isabel Buján Bernárdez (suplente: Dona Marta Amor Seoane).

Vogais:Dona Marta María Iglesias Becerra (suplente: Don Diego Antonio Taibo Monelos).

Teléfonos de interese

  • Casa do Concello981.677.777
  • A Escada981.664.452
  • C.F.Pablo Picasso981.664.204
  • Centro de información ás mulleres (CIM)981.654.570
  • Centro municipal asociativo981.652.122
  • Conservatorio de Música981.667.798
  • Edificio usos múltiples981.665.597
  • Policia Local981.677.755
  • Protección Civil981.651.879
  • Servizos sociais de O Burgo981.654.570
  • Servizos sociais de Vilaboa981.660.079
  • Villa Melania981.650.077

Séguenos en Twitter

Envíanos as tuas dúbidas

El diseño de esta página web forma parte de las actuaciones de difusión del proyecto DINAMO financiado por el FEDER

Patrocina